Жамбыл облысы
әкімдігінің білім басқармасы

Мекен-жайы: Тараз қаласы, Төле би көшесі №35
Индекс: 080012 
Ақпарат алмасу телефоны 43-88-05 
Сенім телефоны 43-88-81 
E-mail: taraz_0000@mail.ru
Адрес:г. Тараз, ул.Толе би №35
ин. 080012 
Контактная информация по телефону 43-88-05 
Телефон доверия 43-88-81 
E-mail: taraz_0000@mail.ru

Управление образования

акимата Жамбылской области

-A A +A

Басшы блогы

​​​​​

"Ұрпақ +" клубы

Зияткерлік-танымдық ойындар мен конкурстар

"Балаға мейірімді Қазақстан!"

Ұлттық зияткерлік меншік институты

Жүйеге ену

Жаңалықтар жиынтығы

Қазір сайтта

Сейчас на сайте 0 пользователей и 3 гостя.

ЖАМБЫЛДЫҚ ОҚУШЫЛАР ЖЕТІ ЖЫЛ ҚАТАРЫНАН ҮЗДІК АТАНДЫ

Жалпы білім беретін пәндердің жаратылыстану-математикалық бағыты бойынша Республикалық олимпиада 15-20 наурыз күндері – Атырау қаласында, ал қоғамдық-гуманитарлық бағыты бойынша 25-30 наурыз күндері – Қостанай қаласында өтті. Аталған білім додасында жамбылдық оқушылар топ жарып, қанжығаларын майлап қайтты.
Биылғы оқу жылы жамбылдық оқушылар үшін жемісті жыл болды. Облысымыздың үздік оқушыларының республикалық білім додаларында алдыңғы қатардан көрініп, қарсыластарына дес бермей келе жатқаны осының дәлелі.
"Дарын" республикалық ғылыми-практикалық орталығының ұйымдастыруымен  Қостанай қаласында өткізілген олимпиада теориялық және практикалық кезең бойынша өтті. Оқушылардың шығармашылық қабілетін жетілдіру, теориялық білімін тереңдетіп, тәжірибелік іскерліктерін шыңдау, жеке тұлғаның өзін-өзі танытуына ықпал ету, дарынды балаларды анықтауға жағдай жасау, оқушыларды халықаралық олимпиадаға іріктеу және даярлау мақсатында ұйымдастырылған жаратылыстану-математика бағытындағы республикалық олимпиадаға еліміздің әр шалғайынан 800-ден аса оқушы қатысып, бақтарын сынады.
Қазақ тілі мен әдебиеті, орыс  тілі мен әдебиеті, Қазақстан тарихы,  құқық негіздері, ағылшын тілі, неміс тілі, француз тілі пәндерінен өткен зияткерлік сайыстың қорытындысы бойынша жамбылдық оқушылар 3 алтын, 6 күміс және 14 қола медальды жеңіп алды. Осы орайда облысымыздағы дарынды ер балаларға арналған «Білім-Инновация» мектеп-интернаты «Ең үздік олимпиадалық мектеп-2018» номинациясын қатарынан 10-шы рет иеленіп, ең үздік мектеп екенін дүйім жұртқа тағы да дәлелдегенін айта кеткен жөн.
Сонымен қатар, 15-20 наурыз аралығында Атырау қаласында өткен жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық олимпиадаға Жамбыл облысынан 46 оқушы қатысып, 5 алтын, 7 күміс, 15 қола медальмен марапатталды.
Республикамыздың түпкір-түпкірінен келіп, математика, физика, химия, биология, география және информатика пәндерінен сынға түскен жүзден жүйрік, мыңнан тұлпар оқушылар арасында білім деңгейлерінің биіктігімен топ жарған жамбылдық оқушылар биыл да «Ең Үздік команда-2018» номинациясының иегері атанып, командалық есепте І орынды жеңіп алды. Сөйтіп, 7-ші жыл қатарынан өздерінің үздік екендіктерін дәлелдеді. 
Білім бәйгесінде бақтарын сынаған жамбылдық 28 оқушыға «Дарын» республикалық ғылыми-практикалық орталығының 20-жылдығы Грамотасы табысталды.
Жеңіске қол жеткізіп, облыс абыройын асқақтатқан оқушыларымыз:
I орын және алтын медаль иегерлері¬ – дарынды ер балаларға арналған «Білім-Инновация» мектеп-интернатының оқушылары Кубейев Бауыржан (математика, 10 сынып), Лес Диас (физика, 10 сынып), Тұртемір Әділет және Тұрар Асланбек (биология, 10 сынып), Айша бибі атындағы дарынды қыз балаларға арналған «Білім-Инновация» мектеп-интернатының оқушылары Абитаева Айгерім (биология, 9 сынып), Құдайқұл Айнұр (қазақ тілі және әдебиеті, 10 сынып), ерекше дарынды балаларға арналған «Дарын» мектеп-интернатының оқушысы Искандер Камиль (орыс тілінде оқытатын мектептердегі қазақ тілі, 10 сынып) және Тараз қаласындағы №8 гимназияның оқушысы Джахангер Ақжан (қазақ тілінде оқытатын мектептердегі орыс тілі, 11 сынып);  
II орын және күміс медаль иегерлері¬ – дарынды ер балаларға арналған «Білім-Инновация» мектеп-интернатының оқушылары Сейдахмет Нұрдәулет және Сырлыбай Мұсахан (химия, 9-10 сыныптар), Нохатбаев Данияр (биология, 9 сынып), Молдабай Дәмір (биология, 11 сынып), Тәкенов Диас (ағылшын тілі, 11 сынып), Айша бибі атындағы дарынды қыз балаларға арналған «Білім-Инновация» мектеп-интернатының оқушылары Тлеухан Ализа (биология, 10 сынып), Бекболатова Алина (құқық негіздер, 10 сынып), ерекше дарынды балаларға арналған «Дарын» мектеп-интернатының  оқушылары Құрманжан Ержан және Ким Вячеслав (география, 10-11 сыныптар) және Тараз қаласындағы №30 мектеп-гимназияның оқушысы Байұзақ Аружан (қазақ тілі мен әдебиеті, 11 сынып), №1 гимназияның оқушысы Шарафутдинова Анель (қазақ тілінде оқытатын мектептердегі орыс тілі, 10 сынып), №7 гимназияның оқушысы Цвинтарная Екатерина (құқық негіздері, 10 сынып), сонымен қатар, Байзақ ауданы, Ғ.Мұратбаев атындағы мектеп-гимназияның оқушысы Ян Карина (орыс тілінде оқытатын мектептердегі қазақ тілі, 11 сынып);
III орын және қола медаль иегерлері – дарынды ер балаларға арналған «Білім-Инновация» мектеп-интернатының оқушылары Баққали Нұрсейіт (математика, 10 сынып), Айтымбетов Нұрмұхаммед, Жұмаділ Ринат, Есқали Ерлан (физика, 9-10 сыныптар), Қалмахан Нұрзат, Мұрат Қуаныш, Айтмахамбетов Әділжан, Жанысбай Бекзат (химия, 9,11 сыныптар), Жалалов Нурислам (биология, 9 сынып), Күреңше Нұрдәулет (информатика, 10 сынып), Бейсенбай Алинұр және Болыс Жарыс (ағылшын тілі, 10,11 сыныптар), Айша бибі атындағы дарынды қыз балаларға арналған «Білім-Инновация» мектеп-интернатының оқушылары Иланбай Аружан (физика, 10 сынып), Арапбаева Дариға (қазақ тіліне оқытатын мектептердегі орыс тілі, 10 сынып), Советханова Жания (Қазақстан тарихы, 10 сынып), ерекше дарынды балаларға арналған «Дарын» мектеп-нтернатының оқушысы Несіпбай Дидар (география, 11 сынып), облыстық үш тілде оқытатын дарынды балаларға арналған мектептің оқушысы Шамшиева Сафина (орыс тілінде оқытатын мектептердегі қазақ тілі, 10 сынып), Тараз қаласындағы №40 гимназияның оқушылары Ратников Тимур (информатика, 9 сынып), Ханин Евгений (неміс тілі, 11 сынып), №45 гимназияның оқушылары Серікова Аружан (география, 9 сынып), Шатаева Айгерім (қазақ тілі мен әдебиеті, 10 сынып), Жақсылықова Гүлдана (неміс тілі, 11 сынып), №53 мектеп-гимназияның оқушысы Аршабек Малика (география, 11 сынып), №1 гимназияның оқушылары Абенова Аяулым (Қазақстан тарихы, 11 сынып), Тимофеева Дарья (орыс тілі мен әдебиеті, 11 сынып), №41 гимназияның оқушысы Айдаралиева Айжан (орыс тілі мен әдебиеті, 11 сынып), №5 мектеп-гимназия оқушысы Махамбет Аян (құқық негіздері, 11 сынып), №8 гимназияның оқушысы Азретқұлов Рамазан (құқық негіздері, 11 сынып) және Меркі ауданы, №17 мектеп-гимназияның оқушысы Каримова Саера (орыс тілі мен әдебиеті, 10 сынып).
 

ӘУЛИЕАТА ЖӘДІГЕРЛЕРІ

Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауы

Ақпараттық жүйелерді зерттеу сауалнамасы

«Бағдарламалау және робототехника курстары» сауалнамасы

Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру

"Қазақстандағы 100 жаңа есім"

Қазақстанның үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік

Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері

"100 нақты қадам" – Ұлт жоспары

 

  

WORLDDIDAC Astana 2017

Жемқорлыққа жол жоқ

Серпін- 2050 Мәңгілік ел жастары

3d музей. Школы Жамбылской области